2014 yerel seçimlerde Bursa ve ilçe adayları

21 Aralık 2013 Cumartesi 22:25
Bu haber 923 kez okundu

30 Mart 2014’te yapılacak Bursa ve ilçeleri 2014 seçim sonuçları… 2014 Bursa ve ilçeleri seçim anketleri… Bursa’da kim seçimi aldı? Bursa’da seçimi kazananlar… seçim anketleri… Bölge bölge seçim sonuçları… İl il seçim sonuçları… Yerel seçimler ile ilgili bilmek istedikleriniz…

2014 yerel seçimlerde Bursa ve ilçe adayları

30 Mart 2014’te yapılacak Bursa ve ilçeleri 2014 seçim sonuçları… 2014 Bursa ve ilçeleri seçim anketleri… Bursa’da kim seçimi aldı? Bursa’da seçimi kazananlar… seçim anketleri…  Bölge bölge seçim sonuçları… İl il seçim sonuçları… Yerel seçimler ile ilgili bilmek istedikleriniz…

 

30 Mart 2014 yerel seçimlerine katılacak partilerde aday adayları aday olabilmek için yarışırken, aday listeleri de netleşmeye başladı. Seçimler öncesi aday anketlerinde hangi aday adayları önde?

 

AK Parti Temayül yoklaması yapılan büyükşehirlerden biri de Bursa idi. Peki Bursa’nın ilçelerinde durum ne?

 

İNEGÖL AKTAŞ MI DİYECEK?

 

İnegöl’de Belediye Başkanı Alinur Aktaş dışındaki alternatifler sıkıntı oluşturur. İnegöl Belediye Başkanı ve AK Parti aday adayı Alinur Aktaş’ın da zaten görünen tabloda alternatifi yok .

 

YENİŞEHİR’DE İŞLER KARIŞIK 

 

Yenişehir AK Parti’de Bursa Büyükşehir Özel Kalem Müdürü Ercan Özel, Süleyman Çelik ve Nazif Aydın.Tercih edilebilecek isim. Bursa Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten sonra kaleme aldığım gibi görevden alınıp  Protokol Müdürlüğü’nde görevlendirilen Ercan Özel adaylığını açıkladı. Fakat Gülen Cemaatinin okullarında eğitim alan Ercan Özel’in mevcut Başkan Bülent Hamdi Cingil ile  aralarında yaşanan husumet nedeniyle AK parti tarafından aday yapılma ihtimali düşük olduğu belirtiliyor. Aday adaylarından Süleyman  Çelik 2002 yerel  seçimlerinde çok az  oy farkla  seçimi kaybetmişti.

 

AK PARTİ’DE İZNİK RİSKLİ SÜREÇTE

 

AK parti İznik’te Kaan Mehmet Usta , Hidamet Asa,  İlçe Başkanı Osman Sargın, Ali Çil, Zeynel Abidin Turan , Fahrettin Keskin yarışıyor. AK Parti İlçe Başkanı Sargın yaş itibariyle tercih edilemeyeceğe benziyor. Aday adaylarından Ali Çil’in eğitim durumu tutmuyor. Yine Hidamet Asa ise aday adaylığı konusunda henüz karar vermiş değil. CHP’nin kesinleşen adayı  Kenan Karakaş’ın bu ilçe de giderek güç kazandığını söyleniyor .

 

MUDANYA AK PARTİ’Yİ ZORLAYACAK

 

Mudanya’da Hasan Aktürk yönetimindeki  belediyede yaşanan tatsız olaylar ve ardından gelen tutuklamalar AK Parti’yi sıkıntıya soktu. İktidar Partisi’nin bu ilçede kabul görür çok güçlü bir adayla seçime girmesi şart. Aday adaylarından Fatih Pulat öne çıkan isimler arasında olmasına rağmen AK Parti ile birlikte muhalefet partileri CHP ve MHP  ile de görüşünce güvensizlik oluştu. Aday adaylarından Gülten Kapıcıoğlu tüm ilçelerde Mudanya’dan öne çıkan tek kadın aday. Aday adaylarından Selçuk Mutlu, Erdal kaya, Arif Bayrak da güçlü görünüyor.

 

GEMLİK 3 İSİMDEN BİRİYLE YARIŞACAK

 

Gemlik’te yerel seçimler öncesi  Belediye’yi yöneten Başkanvekili Avukat Refik Yılmaz, İlçe Eski Başkanı Enver Şahin ve Belediye Eski Başkanı  Mehmet Turgut arasında kıyasıya bir adaylık yarışı var . Gemlik ‘te AK Parti belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ismi de ön planda. 

 

GÜRSU’DA BAYRAK KİME TESLİM EDİLECEK?

 

Gürsu AK Parti’den aday adayı çok almasına çok. Gürsu  İlçe Başkanı Cüneyt Yıldız aday adayları arasından en çok konuşulan isim. Başkan Yıldız hem adaylığa hem de Belediye Başkanlığına en yakın isim. Çünkü Gürsu halkı tarafından da yüksek oranda kabul görüyor. Gürsu İlçe eski Başkanı İbrahim Arslan  ve Samsunlular Derneği Başkanı  Murat Çakır da öne çıkıyor.

 

KESTEL YİNE KARIŞTI

 

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar  yüksek ihtimalle yeniden aday olacak. Fakat Başkan Acar’ın  İlçe  Teşkilatından destek alamaması şaşırttı. Çünkü İlçe Başkanı Nazif Aydın da aday adayı ve teşkilatı arkasına aldı. Kestel’de AK Parti’nin bir başka ismi aday olarak gösterebileceği ve bu ismin İmar Komisyonu Başkanı Mimar olabileceği iddia ediliyor. Barak fakih Belediye Eski Başkanı Ali Kök de  MHP’den adaylığı kesinleşen isim.  Kök’e Kestel’de CHP’liler de destek verecek . Yapılan anketlerde AK Parti karşısında kazanabilme ihtimali zor gözüküyor.  

 

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA DEĞİŞİM Mİ OLACAK?

 

Mustafakemalpaşa’da ‘AK Parti’nin adayı yeniden mevcut Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ görüşü ağırlık kazanmıştı ki; temayül yoklamasında MKP İlçe Başkanı Kerim Akça yüksek oranda oy çıkması dengeleri bir anda değiştirdi. MKP AK Parti ilçe Başkanı Akça’nın aday adaylığı kararı alabileceği ilçeden gelen son ve de önemli gelişme.

 

KARACABEY EN ZAYIF HALKA GÖRÜNÜYOR

 

Bursa’nın önemli ilçelerinden Karacabey AK Parti’nin en zayıf olduğu birkaç ilçeden biri. Karacabey belediye bakanı ile ilgili yaşanan olumsuz süreç. Başkan Ergun Koç  MHP’den aday olacak deniyordu ancak son  olarak MHP teşkilatını Ergun Koç’ u kesinlikle istemediğini bildirdi. Koç DP’den aday olur mu? AK Parti’nin  Karacabey adayı konusunda Milletvekili  Önder Maltı etkin rol oynayacak. Önder Matlı’nın işinin çok zor olduğu koşuluyor çünkü ilçede ön plana çıkan kuvvetli bir aday henüz yok.  Mevcut aday adaylarından Mustafa Çelik, Ali Özkan ,Faruk Küre  ve İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir. Nedim Akdemir’in ikna edilmeye çalışıldığı Ak Parti kulislerinde konuşuluyor.

Yorum Gönder

@name x